WYCZES - Blog dla mężczyzn

Męski styl odzieżowy – najważniejsze cechy i zmiany w ostatnich latach

Zwykle zmiany w branży modowej nawiązują do stylizacji sprzed kilkudziesięciu lat. Nic w tym dziwnego, ponieważ moda bardzo często „zatacza koło”, a to przejawia się powracaniem do różnych elementów garderoby i dodatków, które były stosowane na przykład w latach 30-tych XX wieku. Wiele starszych elementów odzyskuje drugą, a czasami nawet trzecią młodość. Rzadko kiedy mamy do czynienia z nawiązaniami do elementów sprzed 10 czy też 20 lat. Warto jednak sprawdzić jak zmieniała się moda męska w ostatnich latach.

Zmiany stylizacji fryzur i zarostu

Jeśli chodzi o modę to bardzo ważną rolę odgrywają nie tylko ubrania, ale również stylizacje fryzur i zarostu. Trendy w tym zakresie ulegają zmianie zwykle co kilka dekad. W ostatnich latach można było właśnie zauważyć dość spore zmiany. Wiele młodych osób decyduje się na zapuszczanie i pielęgnację bród. Co prawda taki zarost nie jest zupełną nowością, jednak wcześniej był kojarzony zwykle z osobami starszymi. Wraz z powrotem popularności bród i stylizacji drwala, wzrosło zainteresowanie tradycyjnymi brzytwami, żyletkami, kremami do golenia oraz usługami barberskimi. Popularne stają się również różnego rodzaju kosmetyki do pielęgnacji brody.

Stylizacje typu slim

Jeszcze kilkanaście lat temu za stylowe uznawało się marynarki z szerokimi ramionami, spodnie z długimi i szerokimi nogawkami oraz buty, które dzisiaj wydają się być mało estetyczne. Można więc śmiało stwierdzić, że przez te kilkanaście-dwadzieścia lat fasony eleganckich ubrań znacznie się zmieniły. Aktualnie preferowane są ubrania bardziej dopasowane do ciała, charakteryzujące się marynarkami z wąskimi ramionami, podkreśloną talią, spodniami z węższymi nogawkami i białymi koszulami slim, które są krojone bliżej ciała. Dodatkowo dzisiejsze marynarki i spodnie są krótsze.

Elegancka odzież typu smart casual

W ostatnich latach w wielu miejscach pracy zmianie uległ dress code. Dzisiaj coraz mniejsze grono mężczyzn chodzi do pracy w garniturach, ponieważ ubrania takie zostały zastąpione przez mniej formalne komplety, w skład których wchodzą marynarki oraz spodnie wykonane z bawełny. W wielu zawodach oraz przedsiębiorstwach taki poziom elegancji jest wystarczający. Taki styl nazywany jest smart casual i coraz bardziej wypiera on klasyczną męską elegancję.

Poszetka – ciekawy dodatek, który wraca w ostatnich latach do męskiej mody

Kolejnym przykładem zmian modowych, jakie można zauważyć w ostatnich latach, jest powrót do ciekawego dodatku, jakim jest poszetka. Taki element był bardzo popularny, jednak w latach 90-tych XX wieku został uznany za staroświecki. Poszetki wróciły do męskiej mody w 2008-2012 roku i dzisiaj przeżywają swoją drugą młodość.

Zmiany w stylizacjach obuwia

Bardzo dużą popularnością w modzie ulicznej od dawna cieszą się sneakersy. Buty te w ostatnich latach uzyskały status produktów dla każdego oraz na każdą okazję. Oznacza to, że można je zakładać razem z garniturem i marynarką. Buty takie charakteryzują się bardzo dużą trwałością, atrakcyjnym wyglądem oraz wysokim poziomem komfortu zapewnianego stopom.

Jak widać, istnieje bardzo wiele różnych elementów, które są wyznacznikami zmian w modzie męskiej w ostatnich latach. Warto pamiętać, że moda często się zmienia, więc już nawet w najbliższych latach można będzie się spodziewać kolejnych zmian czy też coraz nowszych i ciekawszych produktów z branży mody męskiej. Dobrze jest więc regularnie zapoznawać się z różnymi artykułami, prasą modową, blogami i innymi cennymi źródłami informacji, w których z pewnością zostaną opisane wszelkiego rodzaju zmiany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *