Włochy to kraj, na terenie którego działalność prowadzi wiele firm i marek odzieżowych specjalizujących się w różnych typach ubrań oraz dodatków do nich. Klienci takich firm mają szeroki dostęp do różnorodnych produktów zaliczanych do tak zwanego segmentu średniego, ale nie brakuje tam również renomowanych marek specjalizujących się w produktach z górnej półki. Ze względu na dużą trwałość, wysoką jakość i atrakcyjny wygląd, ubrania włoskich marek cieszą się dużą popularnością na całym świecie.

Ermenegildo Zegna

Jest to marka, która powstała w 1910 roku. Aktualnie jest to jedna z najbardziej renomowanych firm włoskich specjalizujących się w projektowaniu, produkcji i dostarczaniu dóbr o luksusowym charakterze. Od początku swojego istnienia, marka ta kładzie bardzo duży nacisk na wysoką jakość swoich wyrobów. W głównej mierze ubrania tej marki są wykonywane z wełny, która charakteryzuje się wysokim poziomem komfortu, ciepła oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne i wiele innych niekorzystnych czynników. Od czterech pokoleń firma ta jest prowadzona przez rodzinę Zegna, która skutecznie przekazuje swoje tradycje kolejnym właścicielom. Aktualnie w ponad 100 krajach świata można znaleźć butiki i salony tej firmy. Jeden z nich jest dostępny również w Polsce. Bogata linia produktowa sprawia, że każdy klient znajdzie w ofercie tej firmy wyroby dopasowane do własnych potrzeb i upodobań.

Persol

Jest to jedna z największych na świecie firm specjalizujących się w produkcji opraw i okularów przeciwsłonecznych. Wszystkie wyroby tej marki są produkowane na terenie Włoch z wykorzystaniem materiałów charakteryzujących się wysoką jakością. Ma to istotny wpływ na jakość i trwałość produktów końcowych. Oprócz tego o jakości produktów marki Persol decyduje również fakt, że oprawy są składane i wykańczane ręcznie, więc są pozbawione różnych wad i niedoskonałości charakterystycznych dla produkcji automatycznej.

E. Marinella

Jest to kolejna znana włoska marka. W tym przypadku mamy do czynienia z firmą, która specjalizuje się w projektowaniu oraz dystrybucji wysokiej jakości krawatów o luksusowym charakterze. Firma ta powstała w 1914 roku, więc może się pochwalić bardzo dużym doświadczeniem branżowym. Zajmuje się ona w głównej mierze dostarczaniem krótkich serii krawatów z ręcznym wykończeniem. Wyroby te są wytwarzane na bazie jedwabiu, który jest trwały, stylowy i przyjemny w dotyku. Oczywiście ręczna produkcja to bardzo istotny atut, który przekłada się na najwyższą możliwą jakość krawatów tej marki.

Diesel

Marka Diesel jest jedną z najbardziej znanych firm włoskich zajmujących się projektowaniem, produkcją i sprzedażą jeansów z wyższej półki. Luksusowe linie produktowe charakteryzują się wysoką jakością, trwałością oraz doskonałymi walorami estetycznymi. Nic więc dziwnego, że po produkty tej marki sięga wielu ludzi zainteresowanych posiadaniem wyrobów jeansowych odpornych na uszkodzenia oraz dopasowanych do różnorodnych stylizacji i zapewniających wysoki poziom komfortu użytkowania.

Pantaloni Torino

Jest to niszowa, ale godna uwagi włoska marka, która specjalizuje się w projektowaniu i dostarczaniu spodni do swoich odbiorców. Zdaniem wielu ekspretów i użytkowników, firma ta tworzy jedne z najlepszych i najbardziej estetycznych spodni półeleganckich na świecie. Ich istotnymi atutami są cechy, takie jak kolorowe podszewki, atrakcyjne barwy czy też ręczne wykończenia.

Oczywiście na włoskim rynku działa dużo więcej profesjonalnych i renomowanych marek odzieżowych. Warto poszukać więcej informacji na ich temat w Internecie. Wiele ich produktów jest dostępnych w sprzedaży na terenie Polski.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *