Buty są bardzo ważnymi (a dla wielu osób najważniejszymi) elementami stroju. Mogą one wpłynąć niezwykle korzystnie na ogólną stylizację mężczyzny i jego atrakcyjność. Szczególnie w przypadku klasycznych skórzanych butów nie powinno się oszczędzać, ponieważ stanowią one bardzo istotną inwestycję we własny wizerunek. Istnieje wiele argumentów przemawiających za tym, że droższe buty są jak najbardziej godne uwagi.

Na terenie naszego kraju ciężko jest znaleźć sklepy specjalizujące się w sprzedaży obuwia o ponadczasowym charakterze oraz atrakcyjnym wzornictwie. Bardzo często w naszych sklepach można znaleźć buty z niepotrzebnymi przeszyciami i ozdobami oraz z podeszwami gumowymi, które są mało zgrabne. Jeśli więc ktoś szuka klasycznych oraz eleganckich i trwałych butów to sensownym wyjściem jest ich kupowanie od zagranicznych marek. Wiąże się to niestety z koniecznością wydania dość sporej kwoty. Warto jednak wydać pieniądze ze względu na liczne atuty drogich butów.

Wysoka jakość materiałów skórzanych

Na jakość obuwia bardzo istotny wpływ ma rodzaj skóry wykorzystanej do jego wyprodukowania. Porządny surowiec tego rodzaju nie może być zbyt sztywny ani za bardzo wiotki. Porządna skóra prezentuje się stylowo, lepiej oddycha oraz pochłania kosmetyki, więc jest łatwiejsza w pielęgnacji. Dzięki porządnym materiałom skórzanym buty nie ulegają żadnym niechcianym defromacjom. Należy jedynie pamiętać o regularnej wymianie elementów, takich jak obcas, wkładki czy też podeszwy, które ulegają zużyciu w przypadku normalnego użytkowania. Oczywiście wysokiej jakości skóra, która utrzymuje swój idealny stan nawet przez kilkadziesiąt lat jest dość drogim materiałem, więc cena takich butów będzie wysoka. Należy jednak ją traktować jako inwestycję na lata.

Dłuższy okres żywotności

W większości przypadku tańszych butów podeszwy są przyklejane do cholewek. Jeśli jednak mamy do czynienia z obuwiem wyższej klasy, elementy takie są zszywane ze sobą. Przekłada się to na większą trwałość oraz dłuższy okres żywotności obuwia. Najlepszym rozwiązaniem jest tak zwane szycie pasowe (określane też mianem szycia otokowego lub ramowego). Podeszwę w tym przypadku przyszywa się nie do cholewki tylko do specjalnego łącznika zwanego otokiem. Jeśli podeszwa zostanie uszkodzona lub zużyta, wówczas możliwa będzie jej wymiana.

Lepsze zaprojektowanie droższych butów to fakt

Bardzo istotną sprawą w przypadku butów jest ich odpowiedni design. Ludzie w znacznej większości wolą buty, które prezentują się ładnie, jednak należy liczyć się z tym, że ich cena jest o wiele wyższa w przypadku obuwia niższej jakości charakteryzującego się gorszym designem. Oczywiście odpowiedni i dobry projekt obuwia obejmuje nie tylko estetykę, ale również cechy użytkowe. Dobrze zaprojektowane buty są o wiele bardziej komfortowe. Posiadają środek ciężkości we właściwym miejscu, ich obcasy są dobrze wyprofilowane, a wypełnienie charakteryzuje się dobrą amortyzacją.

Co jeszcze warto wiedzieć o dobrych, droższych butach?

Warto dodać, że drogie i dobre buty prezentują się bardzo atrakcyjnie i dodają klasy całej stylizacji. Większa kwota zakupu sprawia, że ludzie chętniej dbają o takie buty, a to z kolei przekłada się korzystnie na okres ich żywotności. Wiele porządnych marek oferujących drogie buty od wielu lat bazuje na tych samych projektach. Oznacza to, że takie produkty są ponadczasowe oraz charakteryzują się dużą uniwersalnością.

Jak widać droższe, skórzane buty klasyczne posiadają wiele istotnych atutów. Nic więc dziwnego, że wielu ludzi decyduje się odłożyć spore kwoty i przeznaczyć je na zakup takiego obuwia.

Buty wybrane? Sprawdź kapalusze.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *